pokerio taisyklės

Pagrindinis pokerio žaidimas yra Texas hold‘em. Čia pateikiami svarbiausi žaidimo dalykai – struktūra, pokerio taisyklės ir mistika. Texas Hold‘em Las Vego kazino buvo pristatytas 1967-aisiais. Dabar tai finalinis metinio pokerio čempionato žaidimas. Jis laikomas populiariausiu pokerio žaidimu pasaulyje.
Žaidimas pradedamas taip. Pradedant pirmu žaidėju nuo kortų dalintojo, du žaidėjai deda akluosius statymus. Kairėje nuo dalintojo esantis žaidėjas deda mažąjį aklą statymą, antrasis žaidėjas – didįjį. Kai tai padaroma, visiems stalo žaidėjams padalinamos uždengtos kortos po dvi.
Pirmasis ėjimas daromas žaidėjo, kuris sėdi kairėje nuo lošėjo, dėjusio didįjį aklą statymą. Jis gali statyti tokią pačią sumą, didinti ją arba mesti kortas ir toliau nežaisti. Žaidėjai meta sumas arba nusprendžia nežaisti pagal laikrodžio rodyklę eidami ratu, kol apeis visas ratas.
Tuomet ant stalo kortų dalintojas atverčia tris kortas. Taigi, ant stalo vidurio jau guli trys atverstos kortos. Šios kortos vadinamos flopu – jos skirtos visiems žaidžiantiems lošėjams, kad galėtų sulyginti su savo turimomis kortomis.

Išmetus flopui, pradedant nuo kortų dalintojo į kairę, žaidėjai po vieną gali žaisti toliau, nebežaisti toliau arba didinti sumą. Kai apeina visas ratas, pagal pokerio taisykles ant stalo metama ketvirta korta ir vėl žaidėjai po vieną pradedant nuo kortų dalintojo gali spręsti, ar žais toliau ta pačia suma, ar baigs žaidimą, ar didins sumą. Tuomet ant stalo metama paskutinė, penktoji korta ir vėl visas ratas žaidžia taip pat. Kai ratas apeina, žaidėjai verčia kortas. Laimėtojas savo rankose ir sudėjus kartu su išmestom ant stalo kortom turi geriausią kortų kombinaciją. Jei ant staliuko yra geriausios kortos, kas yra retas įvykis, tai tuomet likę žaidėjai pasidalins puodą. Žaidimo paprastumas ir toliau patraukia žmones iš viso pasaulio. Pristatymas šio žaidimo internete Online Poker saite yra ypatingai svarbus įvykis.

Tiek bet kokio amžiaus mėgėjai, tiek profesionalai visuomet mėgausis Texas Hold‘em.


888